De werkzaamheden starten op vrijdag 22 augustus om 20.00 uur en duren tot maandag 1 september om 05.00 uur. In deze periode is de A12 negen dagen lang volledig afgesloten in de richting Veenendaal → Utrecht.
Wat houdt het onderhoud in?
Over een lengte van 30 kilometer wordt het verouderde asfalt op de A12 vervangen. Daarbij wordt op grote delen stil asfalt aangebracht, wat zorgt voor aanzienlijk minder verkeerslawaai voor omwonenden. Behalve het asfalt worden ook vangrails, verlichting en het groen langs de weg vernieuwd. De werkzaamheden dragen bij aan meer veiligheid, comfort en leefbaarheid langs één van de drukste snelwegen van Nederland.
Verkeershinder en omleidingen
De afsluiting zal naar verwachting zorgen voor extra drukte op de omliggende wegen. Verkeer richting Utrecht wordt omgeleid via de A30, A1 en A27. De omleidingsroutes worden met borden aangegeven. Weggebruikers moeten rekening houden met een verlengde reistijd die kan oplopen tot meer dan 60 minuten.
De rijrichting van Utrecht naar Veenendaal (Maanderbroek) blijft gedurende de werkzaamheden wel gewoon open.
Advies aan weggebruikers
Rijkswaterstaat adviseert iedereen om tijdens de werkzaamheden zoveel mogelijk thuis te werken en de weg alleen te gebruiken als het echt nodig is. Moet je toch reizen? Maak dan gebruik van alternatieve vervoersmiddelen zoals de trein of fiets, reis buiten de spits en plan je route vooraf via www.vanAnaarBeter.nl.
Waarom dit onderhoud?
De A12 is een belangrijke verbinding tussen het oosten en westen van Nederland. Dagelijks maken tienduizenden voertuigen gebruik van dit traject. Om deze drukte aan te kunnen en de weg veilig te houden, is regelmatig groot onderhoud nodig. Door dit in één keer geconcentreerd uit te voeren, beperkt Rijkswaterstaat de overlast zoveel mogelijk.
Samengevat:
💬 Mail ons!
Heb jij een tip of opmerking? Mail naar de redactie: nieuws@rtvrijnstreek.nl
of bel 0317-712084