16-02-2025 10:00
Wageningen telt af naar 80 jaar vrijheid!

Het aftellen naar 5 mei is nu officieel begonnen! Dit jaar is extra bijzonder, want Wageningen is de gaststad voor de Nationale Viering van de Bevrijding. Dit belooft een unieke editie te worden, met extra programmaonderdelen. Niet alleen op 4 en 5 mei zelf, maar ook in de aanloop naar deze historische dagen zijn er tal van activiteiten:
- 14 februari 2025: Start van de campagne "80 dagen tot 80 jaar vrijheid".
- 24 maart 2025: Bewonersbijeenkomst over de viering en het belang van vrijheid.
- 4 april 2025: Brievenactie waarbij vrijwilligers bedankbrieven overhandigen aan Nederlandse WOII-veteranen.
- 15 april 2025: Vrijwilligersbijeenkomst voor het Vrijheidsevenement.
- 27 april 2025: "Open Joodse Huizen / Huizen van Verzet" evenement.
Op 5 mei 2025 start de dag met de Nationale Herdenking Capitulaties 1945, gevolgd door de ontsteking van het Bevrijdingsvuur, dat door atleten naar verschillende steden wordt gebracht. Daarnaast ondersteunt de gemeente Wageningen lokale initiatieven die bijdragen aan de herdenking en viering van 80 jaar vrijheid.
Voor een actueel overzicht van alle activiteiten en om op de hoogte te blijven van nieuwe aankondigingen, houd www.wageningen45.nl in de gaten en vier samen met ons 80 jaar vrijheid!
💬 Mail ons!
Heb jij een tip of opmerking? Mail naar de redactie: nieuws@rtvrijnstreek.nl
of bel 0317-712084
