RTV Rijnstreek

RTV Rijnstreek

advertentie
Geschreven door Rtv Rijnstreek
19-06-2024 9:11


Studenten Blokkeren Ingangen van Universiteit Wageningen: Banden met Israël Moeten Gebroken Worden
Foto: Studenten Blokkeren Ingangen van Universiteit Wageningen: Banden met Israël Moeten Gebroken Worden
Woensdagochtend is de rust op de campus van de Universiteit Wageningen abrupt verstoord door een actie van tientallen studenten. Zij hebben de twee hoofdingangen van de universiteit geblokkeerd, met als doel hun eis kracht bij te zetten: de universiteit moet direct de banden met Israël verbreken en in gesprek gaan met de actievoerders

Blokkade met Cement en Fietsen

Bij de hoofdingang van de campus is de blokkade bijzonder inventief en rigoureus uitgevoerd. Op beide rijbanen staan badkuipen gevuld met cement, waarin de studenten zich hebben vastgeketend. Deze actie maakt het voor verkeer onmogelijk om via de hoofdingang de campus te betreden of te verlaten.

De kleinere ingang is op een andere manier geblokkeerd: hier hebben de studenten een barricade opgeworpen met fietsen. Deze blokkade is iets minder rigide, aangezien verkeer de campus via deze weg nog wel kan verlaten. Ook de lijnbussen kunnen via de busbaan nog gewoon hun route volgen, zodat de hinder voor het openbaar vervoer minimaal blijft.

De Eisen van de Studenten

De studenten hebben duidelijk laten weten dat ze de blokkade zullen volhouden totdat de universiteit aan hun eisen voldoet. Ze willen dat de Universiteit Wageningen onmiddellijk de banden met Israël verbreekt. Daarnaast verlangen ze een open dialoog met het bestuur van de universiteit over hun bezwaren en zorgen.

Volgens de studenten zijn ze al bijna twee weken aan het wachten op een open gesprek met de universiteit. Het gebrek aan respons heeft hen ertoe gedwongen deze drastische maatregelen te nemen. Ze voelen zich genegeerd en hopen dat de blokkade nu eindelijk de aandacht en het gehoor zal opleveren die ze zoeken.

Reactie van de Universiteit

Jan Willem Bol, woordvoerder van WUR, verklaarde: "Het bestuur is onaangenaam verrast door deze blokkade. Dit raakt niet alleen WUR, maar ook alle partijen die op de campus zijn gevestigd." Hij gaf aan dat de situatie inmiddels is gemeld bij de gemeente, die nu moet beslissen of en hoe de blokkade moet worden beëindigd.

Volgens Bol had WUR de actievoerders een voorstel gedaan om gezamenlijk - zonder vooraf bepaalde agenda - te onderzoeken hoe beide partijen staan in de Gaza-kwestie. "Het lijkt erop dat de blokkeerders niet op de hoogte zijn van dat aanbod, wat wel iets zegt over de onderlinge communicatie," aldus de woordvoerder.

Hij benadrukte dat WUR altijd open heeft gestaan voor dialoog en samenwerking. "We willen graag in gesprek blijven om tot een wederzijds begrip en mogelijke oplossingen te komen," zei Bol. "Het is teleurstellend dat dit soort acties worden ondernomen zonder dat er een constructieve dialoog aan vooraf is gegaan."


campus  wur 

💬 Mail ons!

Heb jij een tip of opmerking? Mail naar de redactie: nieuws@rtvrijnstreek.nl

of bel 0317-712084

Wageningen  Nieuws 

 
  • RTV Rijnstreek TV
  • RTV Rijnstreek Radio
advertentie